V sobotu 7.12. se u nás v Kunžaku opět po roce objevili čerti z pekla a nebylo jich zrovna málo. Samozřejmě k nám také zavítal svatý Mikuláš, který opět rozdával dětem sladkosti. Rovněž jsme mohli nahlédnout do dějin, do doby, kdy se narodil Ježíšek a jeho příchod byl zvěstován celému světu.

Dne 6.12. jsme krátce po 6. hodině raní vyjeli k technické pomoci - k padlému stromu u obce Kaproun. Strom jsme rozřezali a odklidili.

V sobotu 19.10. jsme v dopoledních hodinách slovili Husarský rybník. Krátce po poledni jsme několika zájemcům prodali kapříky, amury a štiky. A poté jsme zbytek dne strávili v prostorách hasičárny.

ÚPRAVA HRÁZE          zveřejněno 22.10.2013

V neděli 13.10. bylo nádherné počasí (oproti předešlému dni), proto jsme někteří z nás vyrazili k Husarskému rybníku, kde jsme prořezali a posekli hráz rybníku a připravili jej na výlov.
Foto

NOHEJBAL ZVŮLE          zveřejněno 22.10.2013

V sobotu 12.10. jsme byli pozváni na hru v nohejbalu ku příležitosti ukončení letní sezóny v chatové osadě Chaty Zvůle. Jelikož nám počasí moc nepřálo, naše hra nebyla příliž soutěživá. Jednotlivá utkání byla spíše pro radost hráčů.
Foto

NOVÝ VOJÍŘOV          zveřejněno 24.8.2013

Dne 18.8. byl ve 14:20 vyhlášen požár lesa v Novém Vojířově. Ve 14:30 jsme vyjeli oběma zásahovými vozidly na místo zásahu, kde jsme pomohli členům HZS JH, SDH N. Bystřice, SDH Číměř s hašením. Obě vozidla vypomáhala při dálkové dopravě vody.
Foto

STRMILOV          zveřejněno 24.8.2013

Dne 17.8. jsme v dopoledních hodinách vyjeli k požáru stohu balíkované slámy na poli u Strmilova. Na místě jsme zasahovali oběma vozidly spolu s SDH Studená, SDH Strmilov a HZS JH.

MOSTY noční          zveřejněno 24.8.2013

V sobotu 10.8. uspořádali Mosteční dobrovolní hasiči první noční závody v PS. Soutěž byla dvoukolová, kdy v obou kolech jsme se umístili na 3. místě.

SILNÝ VÍTR          zveřejněno 24.8.2013

Dne 4.8. se v podvečerních hodinách přihnal silný vítr, který nad Kunžakem zkolil strom u pozemní komunikace. Strom jsme okamžitě rozřezali a odklidili z cesty.
Foto

HORNÍ MEZIŘÍČKO          zveřejněno 24.8.2013

V sobotu 3.8. jsme vyjeli zabojovat o pohár do H. Meziříčka. Ten den byl pro nás však nešťastným. Ani jeden z útoků neproběhl dle našich představ. V prvním útoku nastala kolize v zapojování prvního B. V druhém útoku se zasekly zámky na rozdělovači. V prvním kole jsme skončili na 10. místě, ve druhém kole na 11. místě.

PŘÍVALOVÝ DÉŠŤ          zveřejněno 24.8.2013

Dne 29.7. se na nás přihnal přívalový déšť se silným větrem. Ulice Kunžaku - Bystřická, Hradecká, Nová byly plné bahna a kamení, které bylo odneseno z polí nad Kunžakem. Veškerá voda přitekla na dvůr hasičské zbrojnice a protekla jí. Druhý den jsme vyjeli do ulic a myli je od nánosů bahna.
Foto

FEDRPUŠ          zveřejněno 29.7.2013

Dne 24.7. jsme v podvečerních hodinách vyjeli oběma zásahovým vozidly Cas 24 a Cas 32 k požáru skládky odpadků Fedrpuš v J. Hradci. Na místě zasahovali další tři jednotky hasičů.

KUNŽAK          zveřejněno 19.7.2013

V sobotu 13.7. jsme uspořádali 4. ročník soutěže "O pohár SDH Kunžak". Soutěže se zúčastnilo celkem 11 družstev vč. našich. Počasí nám přálo a hlavně se závod se obešel bez zranění. Také jsme mezi nás přivítali dalšího nového člena - Vítka Vopálku.
Soutěžila dvě naše družstva - Kunžak A. a Kunžak B.; Kunžak A. se umístil na 5. místě se součtovým časem 47,99. Kunžak B. na místě 10., s časem 72,87.
Foto    Video

HORNÍ MEZIŘÍČKO noční          zveřejněno 11.7.2013

V posledních dnech se doslova roztrhnul pytel se závody. O svátku 5.7. jsme zavítali na noční závody do Horního Meziříčka, kde se každoročně (jak na denní, tak noční) schází družstva můžu i žen. V této dvoukolové soutěži, kdy se sčítaly časy obou kol, jsme se umístili na 9. místě s časem 57,72.

ČLUNEK          zveřejněno 11.7.2013

V sobotu 29.6. jsme po prověrkách v D. Skrýchově zavítali na oslavu 120. výročí vzniku SDH Člunek. Soutěže se zúčastnilo jedno naše družstvo, a to junioři. Senioři předvedli útok na závěr dne, mimo soutěž. Mladší družstvo se umístilo na 5. místě s časem 33,79.

DOLNÍ SKRÝCHOV          zveřejněno 11.7.2013

V sobotu 29.6. jsme po poledni vyrazili na prověrky v PS v Dolním Skrýchově. Této soutěže se účastní mnoho družstev, kdy pouze v jednom kole musí předvést nejlepší výkon. Letos jsme se umístili na 12. místě z celkových 19, s časem 48,44.

MOSTY          zveřejněno 26.6.2013

V sobotu 22.6. se konala soutěž v PS v Mostech, kam jsme po roce opět zavítali. Soutěže se zúčastnilo celkem 10 družstev, z toho jedno družstvo byly ženy. My jsme v prvním kole jsme se umístili na 8. místě s časem 34,62, ve druhém kole na 9. místě s časem 33,64. Po soutěži jsme pokřtili nového člena sboru - Tomáše Grausama.

DĚTSKÝ DEN          zveřejněno 19.6.2013

V neděli 9.6. jsme vypomohli Českému svazu žen v Kunžaku s uspořádáním oslavy Dětského dne, dne soutěží pro děti se sladkými odměnami. Počasí se tento den náramně vydařilo a celá akce se tak mohla poprvé odehrát na dvoře za hasičskou zbojnicí. Děti si opět prověřily svou zručnost, vědomosti a rovněž i svou fyzickou kondici :-)
Foto

KÁCENÍ MÁJE          zveřejněno 4.6.2013

Na dětský den, 1.6., nás deštivé počasí neodradilo od skácení májky. Jak rychle, právě díky počasí, ji naši mlaďoši podřízli, můžete vidět na videu ;-). Poté jsme se bavili v prostorách hasičské zbrojnice.

VALTÍNOV          zveřejněno 3.6.2013

V sobotu 25.5. jsme se ve Valtínově zúčastnili první letošní soutěže v požárním sportu. Bohužel se nám nedařilo, provázela nás smůla. V prvním kole o poháry jsme se umístili na 5. místě s časem 29,82. Ve druhém kole o věcné ceny jsme skončili na místě 10. s časem 55,95.

TECHNICKÁ POMOC          zveřejněno 3.6.2013

Dne 16.5. se v odpoledních hodinách, ve 14.20, rozezněl poplach. Jednalo se padlé stromy přes komunikaci v Olšanech - Horní Jeníkov. Během zásahu jsme byli převeleni k dalšímu padlému stromu v Budkově - Střížovice. Stromy jsme rozřezali a odklidili. V obou případech zasahovala Tatra CAS 32.

STAVĚNÍ MÁJE          zveřejněno 7.5.2013

V úterý 30.4. jsme opět na dvoře SDH zdobili májku a připravovali ji ke zdvižení. Nejdříve se musel kmen oloupat, mezitím se obruč zdobila chvojím a pentlemi a poté se připevnila k májce. Rovněž se ozdobil vršek májky. Také se na kmen upevnila podobizna čarodejnice. Následně jsme ji za pomoci traktoru zvedali k výšinám. A za malý okamžik májka stála.

PIVOVAR BERNARD          zveřejněno 28.4.2013

V sobotu 20.4. jsme vyrazili na exkurzy do pivovaru Bernard v Humpolci. Zájezdu se zúčastnilo cca 50 nadšenců. Po návštěvě podnikové prodejny a zakoupení malých suvernýrů, jsme vstoupili za bránu pivovaru. Po schomáždění na dvoře jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina vyrazila zvesela na ochutnávku různých druhů piva. Druhá skupina si se svým průvodcem šla prohlédnout jednotlivé části pivovaru. Při procházení jednotlivých budov jsme byli obeznámeni s historií a také s každodenní náplní práce zdejších zaměstnanců. Po prohlídce a degustaci se obě skupiny vyměnili. Exkurze byla velmi zajímavá a každému z účastníků se velmi líbila.

Pivovaru Bernard tímto velmi děkujeme za vstřícnost a přejeme mnoho dalších úspěchů a mnoho nových druhů výrobků tohoto lahodného moku!
Foto

NOHEBAL SDH KUNŽAK          zveřejněno 25.3.2013

V sobotu 23.3. jsme si zasportovali ve zdejší hale. Opět jsme pozvali nadšence nohejbalu a strávili tak chladné odpoledne. Zúčastnilo se celkem 6 družstev. Výsledky byly vyhlášeny až v místní hospůdce Srub, kde jsme i povečeřeli a strávili zbytek večera.

PLES SDH KUNŽAK          zveřejněno 20.3.2013

V sobotu 16.3. jsme uspořádali tradiční ples SDH. Přípravy probíhali již od pátku večer. Plesová nálada byla ohromná a spousta účastníků se náramně bavila po celý večer. K tanci a poslechu nám opět zahráli Kalíšci. Všem zúčastněným děkujeme, a také děkujeme sponzorům za jejich dary a podporu. A těšíme se opět za rok.

MARKVAREC          zveřejněno 8.3.2013

Ve čtvrtek 7.3. dopoledne nám byl nahlášen požár balíků slámy na nákladním vozidle na komunikaci u obce Markvarec. U požáru byla jednotka z HZS Dačice a SDH Rudolec. Požár byl uhašen a následně bylo vozidlo vytaženo zpět na komunikaci.

VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA          zveřejněno 27.1.2013

V pátek 25.1. jsme uspořádali výroční valnou hromadu, abychom zhodnotili předešlý rok, který byl bohatý zejména na zásahy. Trochu jsme zanedbávali účast na soutěžích v požárním sportu, ale letos to napravíme. Také jsme ocenili 3 naše členy medailí za 50 let ve sboru, jmenovitě Rudolfa Hanzalíka, Josefa Kosa a Ladislava Michla.