Archiv SDH Kunžak

2021    2020    2019    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008   

2010

    KOMÍN          zveřejněno 18.11.2010
V sobotu 6.11. v 17 hodin byl nahlášen požár v rodinném domě na Velkém Podolí v Kunžaku. Vyjela Škoda CAS 25 se 6 hasiči. Předmětem požáru byly saze v komíně, které explodovaly. Okolí místa zásahu jsme prozkoumali, zkontrolovali stav komínového tělesa, půdy, střechy a všech přilelých prostor.

   ZMĚNY VE SLOŽENÍ ZÁSAHOVÉ JEDNOTKY JPO III/1    zveřejněno 23.10.2010

Zde

    FOTO NAŠÍ TATRY          zveřejněno 23.10.2010
Naleznete na fotografiích změny, kterými naše Tatra 148 prošla během dvou let?? :-)
Zde

    VÝLOV          zveřejněno 19.10.2010
V sobotu 16. října jsme opět po roce slovili rybník Husarák. Počasí bylo tentokrát sychravé, ale to nám nevadilo. Krátce po poledni jsme několika zájemcům kapřiky prodali. A večer jsme poseděli v naší klubovně v hasičárně a pochutnávali si na smažených kapřích řízečkách. :-)
Zde

    HOSPŘÍZ          zveřejněno 22.9.2010
Třetí víkendovou sobotu v měsíci jsme jeli na poslední závody v požárním sportu do obce Hospříz. Celkem se zúčastnilo 9 družstev mužů a 3 dívčí. Jeli jsme s jedním soutěžním družstvem. Soutěž byla dvoukolová, kdy ve druhém kole byly pro proudaře opět připravené branky k prolézání. Výsledné časy se sčítaly v jeden. V celkovém umístění jsme skončili na 4. místě v čase 60,18.
Foto    Video

    LIPOLEC          zveřejněno 13.9.2010
V sobotu 11. září jsme navštívili předposlední závody letošní sezóny, závody v Lipolci. Opět jsme na ně vyrazili s jedním družstvem. Tentokrát byla trať rovná, bez sebevětších zákrutů či překážek. Soutěž byla doukolová a časy se sčítaly. V celkovém hodnocení jsme z deseti zůčastněných družstev skončili na 3. místě v čase 61,27.
Foto    Video

    ČLUNEK          zveřejněno 8.9.2010
V sobotu 4. září se konaly závody v PS v obci Člunek. Sjelo se 9 družtev. My jsme závodili s jedním družstvem, které bylo mixem mláďat a starších hasičů. Závodní trať byla netypická. To uvidíte na videích. Časy obou kol se sčítaly a i přes komplikaci v prvním kole jsme se umístili na 3. místě s časem 80,22.
Foto    Video

    NOVÁ BYSTŘICE          zveřejněno 16.8.2010
V sobotu 14.8. jsme se zúčastnili dalších závodů v PS v Nové Bystřici. Tamní hasiči současně slavili 135. výročí od svého založení. Sjelo se celkem 18 družstev, z toho 3 dívčí. Soutěž byla 2. kolová. V prvním kole o poháry jsme skončili na krásném 2. místě, v patách za H. Meziříčkem, v čase 27,0. Ve druhém kole o věcné ceny na 5. místě s časem 30,06. Toto kolo bylo upravené. Startovalo se u rozdělovače a tak musel strojník, košař a první "B" běžet k mašině. A oba proudy i s rozdělovačem měli takto svou běžnou trasu značně zrácenou, což se našim klukům zamlouvalo :o)).
Foto    Video

    RAŠELINA          zveřejněno 16.8.2010
Ve čtvrtek 12.8. po 14 hodině byl nahlášen požár rašeliny u obce Člunek. Vyjela Škoda CAS 24. Jednotka HZS J. Hradec již operovala v prostoru zásahu. Na místě jsme zjistili, že došlo k zahoření skladovacích hromad rašeliny. Požár jsme hasili dvěma proudy "C". Náš zásah značně komplikoval nestabilní povrch, kdy se těžká zásahová technika bořila do rašeliny. Později na místo zásahu dorazily jednotky SDH Strmilov a SDH N. Bystřice.

    HORNÍ MEZIŘÍČKO          zveřejněno 2.8.2010
V poslední červencový den jsme jeli na závody v PS do Horního Meziříčka. Nevím, jak to hasiči tamního SDH dělají, ale i když bylo celý týden ošklivo, na jejich soutěž na nás svítilo sluníčko a po kapkách deště nebylo ani stopy. Celkem se zúčastnilo 17 družstev, z toho 2 družstva žen. My jsme přijeli se dvěma týmy, ve kterých jsme trochu změnili osazení. Tento den byl bohatý na naše osobní rekordy v čase. V prvním kole běželi první mláďata - Kunžak I. Útok se jim vydařil za skvělých 24,57. Kunžak II. - starší - je však předběhli v čase 24,22 a v tomto kole o poháry se umístil Kunžak I. na 4. místě a Kunžak II. na 3. místě. Ve druhém kole o věcné ceny se v lámání rekordů pokračovalo. Kunžak I. měl čas 23,89. Což je super úžasný čas. Avšak starší je opět předběhli s časem 23,24, což je super super úžasný výsledek. V hodnocení se društva umístila na 3. a 2. místě.
KLUCI, moc a moc vám blahopřeji. Udělali jste pořádný kus práce. A ty změny, které jste provedli, se určitě osvědčili a máte ještě na víc. JSTE ŠIKULKY!
Foto    Video

    RALLYE          zveřejněno 20.7.2010
V sobotu 17.7. jsme se zúčastnili Rally Vysočina jako spolupořadatelé. V počtu 14 jsme hlídali jednu trasu ze čtyř - trasu z Klenové do Matějovce, aut RZ 2,6. Od hlavních pořadatelů jsme dostali instrukce, kterými jsme se museli řídit po dobu závodu a hlavně dohlíželi na bezpečnost návštěvníků.
Web

    TRÁVA KOLEM ŽELEZNIČNÍ TRATI LOMY          zveřejněno 20.7.2010
V pátek 16.7. jsme opět vyjeli k železniční trati u obce Lomy, kde byla nahlášena hořící tráva. Když jsme přijeli na místo, došlo k samouhašení plochy místa o rozměru 1x1 metr.

    TRÁVA KOLEM ŽELEZNIČNÍ TRATI          zveřejněno 11.7.2010
Jakmile skončili naše závody v PS, které jsme pořádali, byl ohlášen poplach. Ihned vyjela Tatra. Hořela tráva podél železniční trati v délce cca 50 m. Za Tatrou po pár minutách vyjela i Škoda.
Foto

    KUNŽAK          zveřejněno 12.7.2010
V sobotu 10.7. jsme v Kunžaku uspořádali 1. ročník soutěže v požárním sportu O pohár SDH Kunžak. První ročník se opravdu vyvedl. Družstvev se sjelo 14, k tomu nám svítilo slunce a zahřívalo naše těla, pivo a limo teklo proudem, ale hlavně jsme mohli být svědky krásných časových výkonů. Například souboj mezi H. Němčicemi a H. Meziříčkem, kde šlo o vteřiny, ale pohár vítězů nakonec získali H. Němčice. Samozřejmě i naše 3 družstva - Kunžak I., Kunžak II., Kunžak III. podávala skvělé výkony. Jejich časy se pohybovali do třiceti vteřin, nebo lehce nad třicet vteřin.
Foto    Video

    SLÁMA          zveřejněno 12.7.2010
V pátek 9.7. jsme opět vyjeli ke stohu slámy, který se rozhořel vesnicemi Mutiněves a Blažejovem.

    SLÁMA          zveřejněno 12.7.2010
Ve čtvrtek 8.7. jsme vyjeli k zásahu. Hořel stoh slámy mezi vesnicemi Mutiněves a Blažejovem.

    HORNÍ MEZIŘÍČKO          zveřejněno 7.7.2010
O svátečním pondělí 5.7. jsme navštívili další závody v PS, tentokrát noční. Závod byl 2. kolový a časy obou kol se sčítaly. Umístili jsme se na 5. místě.

    HORNÍ ŽĎÁR          zveřejněno 7.7.2010
V sobotu 3.7. jsme se v ranních hodinách zúčastnili prověrek v požárním sportu v Horním Žďáru. Tentokrát se nenasávalo přímo z řeky, ale z doplňované kádě. Družstev bylo celkem 20 v jednom útoku. My jsme skončili na 15. místě.
Foto   

    HORNÍ NĚMČICE          zveřejněno 29.6.2010
Ve stejný den, 26.6., se konaly noční závody v Horních Němčicích. Poté co jsme skončili v Mostech a dali si krátkou pauzu v naší klubovně hasičské zbrojnice, vyrazili jsme do Němčic. I tam bylo hodně družstev a dokonce i 4 družstva dívčí. Soutěž byla dvoukolová a časy se sčítaly. Ale soutěžení za tmy bylo zcela něco jiného, než-li ve dne. Když si nevidíte pod ruce, jakými místy probíháte (kdykoliv kdokoli mohl sklouznout na mokré trávě, což se naštěstí nikomu nestalo a nikdo se nezranil), je to hodně ztížená situace. Ale i přesto někteří dosáhli pěkných výsledků. I my jsme dosáhli pěkného výsledku, i přes malé komplikace v obou útocích a vzhledem k tomu, že odpoledne jsme již jedny závody absolvovali. Skončili jsme na 8. místě, výsledkový čas byl však pěkný.
Foto   

    MOSTY          zveřejněno 29.6.2010
V sobotu 26.6. jsme opět po roce zavítali do Mostu se 3. družstvy. Celkem se zúčastnilo 10 mužstev včetně nás. Soutěž byla dvoukolová a časy se nesčítaly. První kolo bylo beze změn, ve druhém kole strojníci soutěžili s mašinou SDH Mosty, aby všichni měli stejné podmínky, a útok byl na 3x C. Výsledky byly pro nás uspokojivé. Kunžak I. (nejmladší hasiči (small people)2x 2.místo, Kunžak II. (hasiči) 4. a 5. místo, Kunžak III. (senioři) 6. a 3. místo. Na závěr soutěžila SDH Lipolec, SDH Meziříčko a my o 3l sklenici utopenců, jako cenu starosty SDH Mosty. Ale to už každý soutěžil se svou mašinou a pouze na 2x C. Rozstřel vyhrálo SDH Meziříčko.
Foto    Video

    VČELKA MÁJA          zveřejněno 24.6.2010
V úterý 22.6. krátce po 14. hodině jsme vyjeli se Škodou CAS 24 k nahlášenému požáru včelínu, který se nacházel za Kunžakem ve směru na Dačice, cca 100 m za horizontem vpravo v lese. Na místo jsme přijeli první. Včelín byl pohlcen plameny, pouze dva úly byly jen ohořelé. Začali jsme hasit jedním proudem C. Také přijela Scania s Tatrou 815 z HSZ JH. Kolegové nasadili dva proudy C a Tatra 815 nás doplňovala vodou. Na okolní stromy oheň naštěstí nepřeskočil, byly jen mírně ohořelé. Hašení se nelíbilo včelkám, které celý zásah komplikovaly. Na základnu jsme se vrátili v 15:30.

    SENIOR CUP SLAVONICE          zveřejněno 13.6.2010
Letošní ročník Senior Cupu se odehrál ve Slavonicích v sobotu 12.6.. I my jsme na něj zavítali s naším týmem. Družstev bylo celkem 7 včetně našeho. Soutěž byla tradičně dvoukolová. Závodilo se s mašinou domácích Slavonic, ale ostatní aparát měl každý svůj, dále museli být 3 hadice "B" a kdo chtěl, mohl si hadice rozhazovat, jinak byl systém "hurá". Časy se tentokrát nesčítali a ani výsledky se nevyhlašovali za jednotlivá kola. Z obou dosažených časů se za vítězný vybral ten lepší. My jsme skončili na 4. místě.
O přestávce mezi koli jsme měli tu čest shlédnout útok v požárním útoku jak ho provádí naši sousedé z Rakouska, kteří také zavítali na tuto soutěž. Útok je veden podle Löschangrifovi metody, kdy velitel útoku postupně velí na pěti základních bodech, co a jak má být provedeno. Vše musí být precizní. V útoku, který je bez vody, nejde o rychlost, nýbrž o přesnost. Podívaná to opravdu byla. Ostatně se na něj můžete podívat i Vy!
Foto    Video

    KÁCENÍ MÁJE          zveřejněno 7.6.2010
Po skončení oslavy Dětského dne jsme se přesunuli na naši základnu - hasičskou zbrojnici, kde na nás čekala Májka. Naši hošani za dozoru starších se jí ujali a skáceli.
Video   

    DĚTSKÝ DEN          zveřejněno 6.6.2010
V sobotu 5.6. uspořádal Český svaz žen v Kunžaku Strašidelný les na oslavu Dětského dne a my jsme celou akci zabezpečovali. Strašidelný les to opravdu byl. Mohli jsme vidět 2 čarodejnice, hejkala, vodníka s jeho pomocnicemi vílami, 2 poutníky s pavouky a červy, zlou 3-hlavou saň a uvězněnou princeznu, kterou statečné děti zachraňovaly. Kontrola přišla i z pekla, také páni loupežníci nesmějí v lese chybět, i manželé Adamsovi zavítali k nám a závěr patřil kouzelné babičce a lišce. Po zapeklité cestě čekalo na děti a jejich rodiče a známé občerstvení.
Foto

    LOMY          zveřejněno 23.5.2010
Rok se s rokem sešel a máme tu opět závody v požárním sportu. První soutěž toho roku se uskutečnila v sobotu 22.5. v Lomech. Vyjeli jsme na ně pouze s jedním družstvem. Mužstev se sešlo celkem 11 a soutěžilo se dvou kolech a výsledné časy se sčítaly. Celkově v pořadí jsme skončili na bramborovém 4. místě, což je velice slušný začátek do sezóny. :-)
Foto   

    EXKURZE          zveřejněno 16.5.2010
V sobotu 15.5. nás v hasičské zbrojnici navštívili děti se svými rodiči. Ukázali jsme jim obě zásahová vozidla, do kterých jsme je i posadili. Někteří si vyzkoušeli i přilby Gallet. Poté jim velitel ukázal zásahový oblek Fireman a vycházkovou uniformu. Doufáme, že se prohlídka dětem a jejim rodičům líbila. Děkujeme za návštěvu. :-)
Foto

    VELKÝ ÚKLID          zveřejněno 10.5.2010
V neděli 9.5. jsme zorganizovali velký úklid nejen naší hasičské zbrojnice a techniky, ale také teréních úprav na dvoře.
Brigáda začala už v 9. hod. Jedna parta hasičů se ujala vyklízení zbrojnice, kdy veškerá technika (obě zásahová vozidla, traktor, koňka, stříkačka 12 a jiné) museli ven z budovy a vnitřní prostory mohli řádně vymést.
Druhá skupina se soustředila na "hromadu" kamení a jiného, a terénu na dvoře. Od obce jsme měli zapůjčen traktor s valníkem a malý traktor UNC - tímto moc děkujeme za půjčení. Potřebný prostor jsme nejdříve vyklidili, poté UNC vyrovnal povrch. Z velkých kamenů jsme postavili nízké zídky. Jakmile byla práce hotová, místo jsme urovnali a důkladně uhrabali.
Foto

    STAVĚNÍ MÁJE, PÁLENÍ ČARODEJNIC          zveřejněno 3.5.2010
V pátek 30.4. v podvečerních hodinách jsme na dvoře hasičské zbrojnice připravovali Májku. Oloupali jsme kůru z kmene, připevnili k němu vršek z mladé břízky, přikotvili věnec a ozdobyli ji pečlivě pentlemi. Její stavění se neobešlo bez techniky (viz. video).
Když Májka statečně vyhlížela do blízkého okolí, vyjelo pár hasičů na Malé Podolí, kde se chystali spálit čarodejnici. Tu museli nejdříve usadit na vrch "hromady" určené ke spálení. Poté započal její konec. Plameny jí pomalu spalovaly od jejích nohou až jí úplně sevřely ve svém náručí. Po skončení dozoru, se hasiči vrátili zpět do hasičárny, kde se mezitím bavili návštěvníci při hlídání Májky.
Foto    Video

    POZVÁNKA          zveřejněno 21.4.2010
V sobotu 15. května pořádáme spolu s ČSŽ Májovou taneční zábavu a chtěli bychom Vás tímto na ni pozvat. Tak neváhejte a vezměte s sebou své přítelkyně, přátele, kamarády či známé a přijďte za námi!
Plakát

    PŘÍPRAVA NA TK          zveřejněno 5.4.2010
O víkendu jsme připravovali naše 2 zásahová vozidla na technickou kontrolu. V areálu ZD jsme nahlédli pod "kapotu" a poté následovala řádná koupel. Foto nám poskytnul Jiří Pala. Děkujeme!
Foto

    PLES SDH KUNŽAK          zveřejněno 23.3.2010
V sobotu 20.3. jsme uspořádali tradiční ples Sboru dobrovolných hasičů v Kunžaku. Přípravy na velký večer začali už v pátek v podvečer, kdy jsme strojili sál. V sobotu ráno jsme pokračovali. Členky ČSŽ nám pomáhaly s přípravou chlebíčků do tomboly a poté s přípravou řízků na večer. Někteří hasiči chystali výčep, jiní pomáhali s přípravou tomboly. Celý den utekl jako voda a najednou tu byl večer. Pořadatelé již byli se vším hotovi a ples mohl začít. Přišla spousta lidí, aby se pobavili a užili si večera s přáteli, zatancovali si při skvělé hudbě, o kterou se postarala kapela Kalíšci, občerstvili se a vyhráli i něco v tombole. Tímto bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří nám přispěli.
Foto   

    OPĚT JSME VYLEPŠOVALI TECHNIKU          zveřejněno 16.3.2010
Tentokrát jsme se soustředili na montáž hliníkové bedny, držáků nastavovacího žebříku a trhacího háku na střechu nástavby u našeho "erťáka". Bedna bude sloužit k umístění savic, ženijního a jiného drobného nářadí.
Po odřezání starých, již nevyhovujících držáků příslušenství, jsme namontovali nové a celý povrch byl opatřen novým nástřikem. Dále pak byly vyměněny paraboly předních světlometů za halogenové. Zároveň jsme u Tatry po předním majáku a přídavných výstražných světlech vyměnili vnitřní díl také u zadního majáku z rotačního na zábleskový.
Na foto můžete mrknout sem.

    POŽÁR SENÍKU V KLENOVÉ          zveřejněno 15.3.2010
V pátek 12. března byl v 17.10 ohlášen požár seníku v areálu ZD v obci Klenová. Po příjezdu na místo byl objekt zcela pohlcen plameny. Na místě zasahovalo SDH N. Bystřice, kterému jsme doplňovali vodu. Objekt jsme poté s jednotkou HZS JH, jež také byla na místě, kontrolovali, aby se plameny nerozšířily dál.
Foto

    MASOPUST          zveřejněno 21.2.2010
V sobotu 20.2. jsme spolu se Svazem žen uspořádali tradiční Masopust. Průvod masek v čele s muzikanty se vydal od hasičské zbrojnice nejprve za panem starostou obce panem J. Čapkem. Poté se masky vydali do ulic Nová, Bystřická, Nerudova, Dačická, Hradecká. Průvod skončil na náměstí. Nesmělo chybět občerstvení, jakými byli zabíjačkové pochoutky a koblihy.
Foto   

    TECHNICKÁ POMOC          zveřejněno 3.2.2010
Včera, 2.2., krátce po 10. hodině jsme vyjeli k zásahu - technické pomoci. Na Šrámkově kopci, na okraji naší obce Kunžak ve směru z Dačič, uvízla ve sněhové závěji ovce. Na místo jsme dorazili jako první. Ovečku jsme vyprostili ze závěje a předali chovateli ovcí.
    VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA          zveřejněno 30.1.2010
V pátek 29.1. se konala Výroční valná hromada. Starosta SDH Martin Waszniowski přivítal všechny členy a zahájil schůzi. Slovo předal veliteli Jiřímu Dvořákovi, který shrnul veškerou činnost (závody v PS, kulturní akce v obci, zásahy, školení členů ZJ, výpomoc obci). Poté pokladník Zdeněk Zámečník zhodnotil rok z finančního hlediska. Za kontrolní a revizní radu promluvil pár slovy Miroslav Dvořák. Slovo závěrem si vzal i starosta obce pan Jaroslav Čapek. Načež následovala diskuze členů a k dalším tématům, které nás letos čekají.
Foto

    ATC ZVŮLE CUP 2010          zveřejněno 4.1.2010
V sobotu 2.1. uspořádal Jan Smejkal, stejně jako vloni, turnaj v nohejbalu, na který jsme byli také přizváni. Celkem se zúčastnilo 5 týmů. Ve vítězném pořadí: ATC Zvůle, hasiči - starší, Dačice, staří páni, hasiči - mladší. ...
Foto   

   |    Poslední aktualizace:    |   Podpora IE    |    © 2006    |   Webmaster © Verča + členové SDH    |   Design © Sambo    |