Archiv SDH Kunžak

2021    2020    2019    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008   

2009

    NAVŠTÍVILI NÁS ČERTI          zveřejněno 10.12.2009

V sobotu 5.12. nás krátce po poledni navštívilo samotné peklo. Čertice a čerti se rozeběhli po náměstí a hledali zlobivé děti mezi rodiči, kteří se se svými ratolestmi přišli na ně podívat. Ale nebyli tu jen samotní rohatí, ale samozřejmě také sám Mikuláš v doprovodu anděla a se spousty sladkostmi. Těmi byly děti odměněny Mikulášem po krátké básničce, říkance či písničce. Poté si mohly zaskákat v pytli, nebo zaházet bramborou do proutěného košíku. Malou odměnou za krásné výkony jim byl sladký perníček. Nemohlo chybět ani pekelné občerstvení pro dospělé v podobě teplého punče. Tuto skvělou atmosféru vykouzlily ženy ze Svazu žen a my jsme jim přitom pomáhali. ...    

    ŠKOLENÍ MOTOROVÝCH PIL          zveřejněno 4.12.2009
V průběhu září a října se 4 členové zásahové jednotky účastnili školení na motorové pily, které se skládalo z teoretické části, jež probíhala na základně HZS v Jindřichově Hradci, a praktické části. Ta se konala přímo v lese za dozoru 2 členů HZS JH a HZS Dačice. Na konci měsíce listopadu ukončili školení teoretickým a ústním testem, které úspěšně složili a získali tak osvědčení. Díky němu můžou zasahovat např. při spadaných stromech přes vozovku. :-)

    JSME V NOVINÁCH!          zveřejněno 19.11.2009
Ve čtvrtek 19.11. vyšel v Jindřichohradeckém deníku článek o našem sboru v pravidelném seriálu o lidech svatého Floriána.

Ale také na www.denik.cz/hasici

    POŽÁR KOTELNY          zveřejněno 18.11.2009
V pátek 13.11. v podvečerních hodinách byl nahlášen požár v Otíně v prostoru Jitka, kde hořela kotelna. Když jsme dorazili na místo, zásahová jednotka HZS JH měla požár plně pod svou kontrolou.

    SLOVILI JSME KOVÁŘÁK          zveřejněno 2.11.2009

Foto   

    VÝLOV RYBNÍKU KOVÁŘÁK          zveřejněno 22.10.2009
V sobotu 31. října budeme lovit rybník Kovářák, do kterého jsme přelovili ryby z Husarského rybníku. Začneme od 8. hodin a ryby budeme zájemcům prodávat za 55,- Kč/1kg od 11. hodin přímo na hrázi. Občerstevení (teplé i studené) je zajištěno. ... Plakát

    CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ SDH NA SOUTĚŽÍCH V PS          zveřejněno 13.10.2009
Nyní vám nabízíme kompletní přehled umístění jednotlivých družstev SDH Kunžak na závodech v požárním sportu. ... Výsledky

    ZÁVODY V LIPOLCI          zveřejněno 12.10.2009
V Lipolci se v sobotu 10.10. uskutečnili pro nás poslední závody letošního roku. Závodu se zúčastnili pouze naši mladí hasiči. Celkem bylo 12 družstev. První kolo probíhalo jako obvykle. Druhé kolo soutěže bylo zpestřené. Závodníci museli ležet na startovní čáře na zádech a po výstřelu vstát a rozběhnout se k základně. V průběhu závodu museli soutěžící hromadně vypít 2 půlitry piva. Naši skončili v prvním kole na 3. místě s časem 28,40 s (osobní rekord) a ve druhém kole na 4. místě s časem 35,47 s.
Fotografie ze závodu nám poskytnul pan Luděk Brtník z SDH H. Meziříčko, fotil Ondra K.. Děkujeme.
Foto    Video

    VÝLOV HUSARSKÉHO RYBNÍKU          zveřejněno 10.10.2009
V sobotu, 3.10., jsme opět po roce lovili Husarský rybník. Počasí nám přálo a v rybníku na nás čekala spousta krásných ryb... nádhera. Po slovení jsme kapříky a líny převezli do rybníka Kovářák, který se chystáme slovit 31. října.
Fotografie z výlovu nám poskytnul pan Jiří Hybner... Foto

    ŠKOLENÍ NOSITELŮ DÝCHACÍ TECHNIKY          zveřejněno 2.10.2009
V článku z naší "schůze členů SDH" jste se dozvěděli o dýchacích přístrojích, které jsme dostali od HZS Jihočeského kraje, a nyní se k nim vracím. V posledních dnech naši hasiči absolvovali základní školení NDT, které se skládalo z jednodenní teoretické části a z praktického cvičení, jenž se uskutečnilo v polygonu na základně HZS Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Školení se zúčastnilo 14 hasičů a každý z nich obdržel certifikát o zakončení.
Poznámka webmastra: Fotografie byly pořízené přímo v polygonu za úplné tmy, tak že kluci neviděli ani 0,5 m před sebe. Jediné světlo v místnosti s polygonem byl občas blikající maják a blesk fotoaparátu díky kterému máte možnost i vy shlédnout spleť chodeb a nástrah, z kterých se polygon skládá. Důležitá byla týmová spolupráce, kterou zvládali výtečně.... Foto

    ZÁVODY V NOVÉ BYSTŘICI          zveřejněno 20.9.2009
O tomto víkendu jsme byli pozváni na závody v PS do Nové Bystřice. Opět jsme vyjeli se dvěmi družstvy - Kunžak I. (hasiči), Kunžak II. (mladí hasiči). Soutěž probíhala ve dvou kolech, kdy v prvním kole se závodilo o poháry, ve druhém o sponzorské ceny. Stěžejní pro všechny účastníky závodů byly nástřikové terče, které mnohým přidávaly na výsledném čase.
Hasiči se umístili v prvním kole na 2. místě, i přes drobné zmatky se skvělým časem 39,31. V kole druhém skončili na 7. místě s časem 42,88. Mladým hasičům se dařilo lépe. V obou kolech se umístili na 3. místě s časy 45,06 a 37,31. Absolutními vítězi soutěže se stali domácí SDH Nová Bystřice. ... Foto    Video

Výsledková listina, kterou jsme obdrželi od SDH N. Bystřice.

    ZÁVODY V HOSPŘÍZI          zveřejněno 13.9.2009
V sobotu 12.9. se konaly závody v Hospřízi a my jsme na nich nemohli chybět. Vyjeli jsme se dvěma družstvy - Kunžak I. (mladí hasiči), Kunžak II. (hasiči). Závod byl opět dvoukolový, přičemž ve druhém kole čekala proudaře překážka, kterou museli překonat. Časy se opět sčítaly v jeden výsledný.
Mladí hasiči se umístili, stejně jako ve Člunku, na 3. místě v celkovém čase 62,66. Ale hasiči - Kunžak II. měli opět problémy v obou kolech. Umístili se na 5. místě s časem 76,38. Soutěž a putovní pohár vyhrálo družstvo z H. Meziříčka. Foto    Video

    SCHŮZE ČLENŮ SDH          zveřejněno 11.9.2009
Včera, 10.9., jsme se v podvečerních hodinách sešli v klubovně naší hasičské zbrojnice k projednání záležitostí týkajících se zásahové jednotky. Nejdůležitějšími body byly: dovybavení zásahové jednotky dýchacími přístroji zn. Saturn, které náš sbor obdržel od HZS Jihočeského kraje. Následně byly vybráni členové ZJ, kteří se zúčastní dvoudenního školení na tyto dýchací přístroje. Školení se skládá z jednodenní teorie a jednodenního praktického cvičení na polygonu v Č. Budějovicích. Dále se projednávaly změny ve složení zásahové jednotky. Dalšími body diskuze byly lékařské prohlídky členů ZJ, školení 4 členů ZJ na motorové pily, výlov Husarského rybníka.

    ZÁVODY VE ČLUNKU          zveřejněno 6.9.2009
V sobotu 5.9. jsme téměř po měsíční pauze vyrazili na další závody. Tentokrát do Člunku, kde se sešlo celkem 12 družstev z toho 3 byli naše - nejmladší hasiči, mladí hasiči a starší hasiči. Závodilo se ve dvou kolech. V prvním kole se soutěžilo v tradičním útoku, ale ve druhém měli závodníci své hadice, proudnice a koš téměř o 20 metrů dál za malým potůčkem, který museli přeskočit a pak se stejnou cestou vrátit k základně a pokračovali v útoku. Strojník spolu se "sáním" mohli běžet ze startu rovnou k mašině a savicím. Časy obou kol se sčítaly.
Nejmladší hasiči se umístili na skvělém 3. místě v čase 71,82, hned za favority soutěže - H. Němčice a H. Meziříčko. Mladí hasiči měli problémy jak v prvním kole, tak v kole druhém. Součet jejich časů, 92,15, jim stačil na 9. místo. Starším hasičům se dařilo o trochu lépe, umístili se na 7. místě s časem 90,99.
Foto    Video

    TRADIČNÍ POUŤ V KUNŽAKU          zveřejněno 31.8.2009
O tomto víkendu, 29. - 30. srpna, se u nás v Kunžaku konala Bartolomějská pouť. Na její klidný průběh dohlíželi členové SDH. V sobotu obcházeli Pavel Pilecký s Michalem Dvořákem a v neděli Petr Kauca s Petrem Hladečkem.

    ZÁVODY V MOSTECH          zveřejněno 16.8.2009
V sobotu 15.8. uspořádali dobrovolní hasiči z Mostů závody v PS. Zúčastnilo se celkem 9 družstev z toho 3 byli naše - mladí hasiči, hasiči a hasiči senioři. Závodilo se ve dvou kolech. První bylo tradičně o poháry, druhé o věcné ceny. Letos pořadatelé zpestřili druhé kolo pro sbory a návštěvníky, ve kterém byl útok na 3 proudnice a 6 x "C". První kolo vyhráli naši mladí hasiči, Kunžak I., se skvělím časem 30,95. Druzí v pořadí skončil sbor z H. Meziříčka s časem 31,90 a na třetím místě opět naši hasiči, Kunžak II., s časem 32,49. Pořadí na prvních místech bylo velice vyrovnané.
V druhém kole zvítězilo H. Meziříčko s časem 33,96, druzí Kunžak II. s časem 37,60 a jen o 13 setin za nimi skončil Kunžak I. s časem 37,83. Také velmi těsné. Hasiči senioři, Kunžak III., skončili na 9. a 6. místě.
Po odběhnutí obou kol bojovali o pozici "absolutní vítěz" naši mladí hasiči s hasiči z Meziříčka, protože každý z nich vyhrál v jednom kole. Ale H. Meziříčku přálo více štěstí a rozstřel vyhrálo. Stalo se tak absolutním vítězem celého závodu. Po vyhlášení výsledků se přistoupilo k vyhlášení nejhezčího hasiče - tím byl náš Miroslav Štefl. Do "síně slávy" byl vzat náš Miroslav Dvořák. A nejmladším hasičem byl člen SDH Deštná. Poté pořadatelé poděkovali za účast starostovi obce Kunžak panu Jaroslavu Čapkovi a Janu Stránskému, hlavnímu časoměřiči. ... Foto    Video

    MÁME NOVÉHO ČLENA          zveřejněno 16.8.2009

Náš sbor se v minulém týdnu rozrostl o jednoho člena. Je jím Petr Kauca. Jistě jste si již na našich stránkách přečetli, že Petr závodil na předešlých závodech v H. Meziříčku a velice dobře. Přejeme mu tedy, ať se mu v našem sboru líbí a daří. Petře, vítáme tě mezi námi!

    DOTACE Z GP PRO NÁŠ SBOR          zveřejněno 16.8.2009

Na jaře podala obec Kunžak žádost o dotaci Grantového programu, který vyhlásil Jihočeský kraj na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihočeského kraje, na nákup požárního příslušenství a ochranných pomůcek v celkové výši 289 056,-- Kč. Obec Kunžak přispěla ve výši 30 %.
Tímto panu starostovi a zastupitelům obce děkujeme. ... Foto

    MODERNIZACE TECHNIKY          zveřejněno 24.7.2009

Máme pro vás další nový list na webu! V odkazu Technika naleznete odkaz Modernizace. ... Technika

    ZÁVODY V HORNÍM MEZIŘÍČKU          zveřejněno 18.7.2009
Dnes, 18.7., jsme již podruhé v tomto roce zavítali do Horního Meziříčka na tamní závody v požárním sportu. Tentokrát však počasí nepřálo. Od počátku akce pršelo. Pořadatelé nejprve vyčkávali, ale nakonec družstvo z Heřmanče zahájilo soutěž svým útokem. Soutěž měla být dvoukolová, avšak díky nepříznivému počasí se odběhlo pouze jedno kolo, do kterého dala všechna zúčastněná družstva veškeré síly, aby dosáhla nejlepších výsledků i přes náročné podmínky. Časy jednotlivých týmů byly velmi vyrovnané. Ani my jsme nebyli vyjímkou. Družstvo I. dosáhlo krásného času 31,53. Jak již bylo řečeno, všechny sbory SDH měli skvělé časy, tudíž se naše družstvo I. umístilo na 8. místě. Družstvo II. - mladých hasičů dosáhlo rovněž krásného času 29,88, ale bohužel to stačilo na 6. místo. Přesto Vám, kluci, moc blahopřeji!
Poznámka autora: Jistě mi dáte zapravdu, že dnes zvítězila všechna družstva. A nezáleží na tom, jestli časově byli první, nebo poslední.. Všichni dokázali, že za takových podmínek, jakými jsou vytrvalý dešť a podmáčená louka, se dají udělat skvělé výkony. Mnohdy jsou daleko lepší, než ty, kdy je sucho a teplo. Všem blahopřeji za jejich úspěchy, hlavně našim hasičům, a doufám, že to všichni neodmarodíme. :-)... Foto    Video

    ZÁVODY V KUNŽAKU          zveřejněno 13.7.2009
V sobotu 11.7. jsme pořádali soutěž "Senior Cup Dačicko", ve které soutěžili muži nad 40 let. Zúčastnilo se 8 družstev. Závod byl dvoukolový. V prvním kole se soutěžilo o poháry, ve druhém o věcné ceny. Na závěr vyhlášování výsledků se vyhlásilo věkově nejstarší družstvo a to družstvo Cizkrajova B, a jeho nejstarší hasič. Příští rok se tato soutěž koná ve Slavonicích. ... Foto    Video

    ZÁVODY V HORNÍM ŽĎÁRU          zveřejněno 5.7.2009
V sobotu 4.7. jsme byli v Horním Žďáru na soutěži O pohár starosty města Jindř. Hradec v požárním útoku. Zúčastnilo se celkem 23 sborů, z toho jedno družstvo byly ženy. Závod měl pouze jedno kolo. Po prezentaci jsme zahájili soutěž naším útokem. Výsledný čas byl 57,7 a skončili jsme na 7. místě. ... Foto   

    PROTRŽENÁ HRÁZ RYBNÍKU          zveřejněno 2.7.2009
Dne 30. června se v podvečerních hodinách rozezněla siréna. Oběma zásahovými vozidly jsme vyjeli do Střížovic, kde se díky silnému přívalovému dešti protrhla hráz jednoho z rybníků. Na místo přijela též jednotka HZS JH se Scanii, která se na silně podmáčené louce díky dlouhodobým dešťům propadla do bahna. Naše Tatra 148 se jí pokoušla vytáhnout, ale zapadla také. Musel přijet jeřáb HZS JH, který vytáhnul pouze Scanii. Tatra 148 se mezitím dostala z bahna svépomocí. Voda z protržené hráze rybníku nikoho neohrožovala na životě ani na majetku.

    VIDEO ze dne 26. června          zveřejněno 2.7.2009

!! Máme pro vás Video z hasičárky chvíli poté, kdy do ní vlítla voda.!!

PŘÍVALOVÝ DÉŠŤ ZASÁHL KUNŽAK          zveřejněno 28.6.2009
V pátek 26. června jsme v podvečerních hodinách měli schůzi zásahové jednotky, kterou nám přerušil silný přívalový déšť. Voda, jež se na nás přiřítila, zaplavila hlavní silniční komunikaci od Bystřice, odkud se voda valila také z polí, a silnici ve směru na Brno a její vedlejší komunikace a chodníky. Dále Motorest Srub, čerpací stanici, Hostinec u Točíka, hasičskou zbrojnici, M+P Král a přinesla s sebou písek, kamení, trávu, bahno.
V naší hasičárně byla voda cca v 15 cm výšce. Veškeré vybavení jsme vynesli ven a očistili. Mezitím někteří vymetali vodu z budovy. Jakmile jsme měli nejhorší za sebou, vyjela skupina hasičů pomoct obyvatelům obce s odčerpáváním vody a odklízením nánosů bahna. Ostatní i nadále uklízeli zbrojnici.
Následující den ráno jsme vyjeli oběma auty do ulic a pokračovali v odklízení nánosů. Do práce se zapojil i starosta obce pan J. Čapek, který celou situaci od počátku bedlivě sledoval, spolu s pracovníky obecního úřadu. ... Foto

    DĚTSKÝ DEN          zveřejněno 13.6.2009
Dne 13.6. jsme spolu se Svazem žen uspořádali oslavu dětského dne. V pohádkovém lese na ně čekali pohádkové postavy, které na ně měly připravené vědomostní a praktické soutěže, při nichž nejen děti, ale i jejich rodiče, dokazovaly svou zručnost. V cíli byly odměněny balíčkem plným sladkostí a mohly se i s rodiči a známými občerstvit u stánku. Hrála nám skvělá hudba a kdo chtěl a měl chuť, mohl si opéci nad ohněm klobásu.... Foto   

    ZÁVODY V HORNÍCH NĚMČICÍCH          zveřejněno 7.6.2009
V sobotu 6.6. jsme byli na soutěži v PS v Horních Němčicích, které slavilo 60. výročí založení tamního sboru. Na závody vyrazilo pouze jedno naše družstvo, a to mladí hasiči. Soutěžilo se ve dvou kolech. První kolo bylo o poháry, druhé o věcné ceny.
První útok se klukům, i přes drobnou chybičku, kdy se strojníkovi zasekly savice, velice vydařil. Zvládli jej za 31,59 vteřin. V druhém útoku již tolik štěstí neměli. Nástup byl velice rychlý, zapojení hadic do rozdělovače bez větších problémů, ale jednomu z proudů se záhy zasekla hadice o sloupek plotu, kolem kterého probíhal. Zároveň byla voda tak rychlá až proudy utopila. Proto musel strojník stáhnout vodu a poté si mohli proudaři srovnat hadice, zapojit proudnice a dokončit celý útok. Jejich čas se tak protáhnul na 60,79 vteřin.
V prvním kole se umístili na 4. místě a získali velký, modrý pohár a v druhém kole o věcné ceny skončili na 10. místě, protože časy z obou kol se sčítaly. ... Foto   

    KÁCENÍ MÁJE          zveřejněno 2.6.2009
Po skončení Okresní soutěže jsme se přemístili do naší hasičské zbrojnice, kde jsme společenskou místnost připravili na večerní kácení Májky.

    OKRESNÍ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM SPORTU MUŽŮ A ŽEN          zveřejněno 2.6.2009
V sobotu 30.5. se u nás v Kunžaku konala Okresní soutěž v PS. Náš sbor byl pořadatelem celé akce. Závodů se zúčastnilo 7 družstev mužů a 4 družstva žen.
Soutěžilo se ve štafetě 4x100 m překážek - okno, bariéra (pro ženy nízká), hrazda (vlivem nepříznivého počasí jsme ji museli odstranit), simulace útoku a přesun hasičského přístroje na vzdálenou plochu.
Další disciplínou byl požární útok na styl hurá. Muži závodili se třemi "B" a čtyřmi "C". Ženy měli dráhu kratší, pouze na dvě "B", a čtyři "C". Výsledné časy se sčítaly.

Vítězné pořadí jednotlivých družstev:

MUŽI
ŽENY
1. Stráž nad Nežárkou1. Nová Včelnice
2. Hamr2. Hamr
3. Nová Včelnice3. Novosedly nad Nežárkou
4. Nová Bystřice4. Stráž nad Nežárkou
5. Dačice
6. Novosedly nad Nežárkou
7. Chlum u Třeboně

Vítězné družstvo mužů postoupilo do Krajského kola, vítězné družstvo žen přenechalo postup dalšímu v pořadí. Na průběh závodů dohlížel hlavní rozhodčí pan František Doležal spolu s velitelem soutěže panem Josefem Mihalem, který je starostou SHČMS. Svou návštěvou nás také poctili Ing. plk. Jan Všetečka, ředitel ÚO HZS Jindřichův Hradec a starosta obce Kunžak pan Jaroslav Čapek.

Foto    Videa

    ZÁVODY V HORNÍM MEZIŘÍČKU          zveřejněno 25.5.2009
V sobotu 23.5. jsme se zúčastnili prvních závodů tohoto roku. Byli jsme pozváni SDH H. Meziříčkem na soutěž O pohár velitele okrsku a 80. výročí založení SDH H. Meziříčka.
Soutěžilo ve dvou kolech. V prvním kole se začínalo z bedny, ve druhém ze základny. ... Foto    Video

    TECHNICKÁ POMOC          zveřejněno 2.5.2009
V pátek 1.5. v 16:22 nám zavolali z operačního střediska v Českých Budějovicích a požádali nás o technickou pomoc. Jednalo se o strom, který spadl vlivem silného větru přes silnici mezi Vlčicemi a Malým Ratmírovem. Když jsme přijeli na místo, viděli jsme, že místní obyvatelé kmen rozřezali a my jsme jim pomohli jej odklidit z pozemní komunikace.

    STAVĚNÍ MÁJE, PÁLENÍ ČARODEJNIC          zveřejněno 2.5.2009
30. duben je den, kdy s staví Májka a zároveň se pálí čarodejnice. V podvečerních hodinách jsme se sešli na dvoře za naší hasičskou zbrojnicí, abychom se pustili příprav na stavbu Májky. Ozdobily jsme ji mašlemi a za pomoci Oldy Berana a jeho traktoru zvednuli do výše a ukotvili v zemi. Když se začalo stmívat, nastal čas, aby část z nás vyjela na kopec nad Kunžak, kde dohlížela na pálení čarodejnic. Po několika hodinách se skupina vrátila zpět do hasičárny, kde panovala dobrá nálada při hlídání Májky. ... Foto    Video

    POŽÁR LESNÍHO POROSTU          zveřejněno 29.4.2009
V pondělí 27.4. v 16:04 nás siréna vyzvala k opětovnému výjezdu k nahlášenému požáru lesního porostu obce Člunek. Vyjeli jsme jedním zásahovým vozidlem, Tatrou CAS 30. Vzápětí za námi dorazila jednotka HZS JH s Tatrou 815. Na místě jsme zjistili, že se jedná o požár lesního odpadu, který se rozšířil při pálení díky silnému větru. Ohniska se nám podařilo uhasit bez větších problémů. Celkem se na požářiště vystříkalo 13 000 l vody.

NOVÝ ODKAZ NA NAŠEM WEBU          zveřejněno 28.4.2009
Máme pro vás v nabídce nový odkaz s názvem "Výstraha". V něm se dozvíte proč kolikrát zazní siréna a hasiči nevyjíždí svými vozidly z garáží k zásahu. A také možnosti houkání sirény, které vždy znamená něco jiného. U každého vysvětlení naleznete ukázku k poslechu. ... Výstraha

    POŽÁR REKREAČNÍ CHATY          zveřejněno 27.4.2009
Dne 26.4. v 18:45 se opět rozezněla siréna. Z krajského operačního střediska v Českých Budějovicích byl nahlášen požár rekreační chaty u Ratmírovského rybníku. Na místo zásahu nás po lesních cestách navedl náhodný kolem jdoucí, který událost ohlásil. V těsném závěsu za našimi vozidly přijela jednotka z HZS JH se Scanii a také policejní hlídka. Střechou chaty prostupoval dým, přes okna bylo vidět silné zakouření celého objektu a cítili jsme výrazný dráždivý zápach. Jelikož byla chata zamčená, bylo nutné vypáčit vchodové dveře. Po průzkumu vnitřních prostor s dýchací technikou vyšlo najevo, že se nejednalo o požár, ale o záměrné vykuřování hmyzu sirnými knoty. Tyto se vynosili ven a snadno uhasili. Po krátkém čekání na možný návrat nezodpovědného majitele, jsme se vrátili na základnu.

    POŽÁR LESNÍHO POROSTU          zveřejněno 27.4.2009
Dne 25.4. v 19:04 jsme vyjeli oběma zásahovými vozidly k ohlášenému požáru lesního porostu mezi obcemi Malý Ratmírov a Blažejov. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že naše pomoc nebude potřeba a požár snadno zlikviduje jednotka HZS Jindř. Hradec s CAS 30, která již na místě zasahovala.

    POŽÁR V ZADNÍCH PADĚLKÁCH          zveřejněno 20.4.2009
Dne 19. dubna jsme ve 14:42 vyjížděli k požáru lesního porostu v Zadních Padělkách u obce Střížovice. K požáru jsme vyjeli oběma zásahovými vozidly. Zúčastnilo se 13 hasičů našeho sboru. K zásahu dorazila také jednotka SDH Strmilov s vozidlem Tatra 148 a jednotka HZS Jindřichův Hradec s vozidlem Tatra 815. Na místo přijela policie i vyšetřovatel HZS JH. Požár vznikl od pálení lesního odpadu po těžbě v lese pana Svobody. I přes řádné ohlášení a hlídání ohňů nedokázal pan Svoboda zabránit rozšíření ohně na porost sousedního lesa. Zasahovali jsme 3 proudy C. Vzhledem k teplému a suchému počasí jsme se museli několikrát vracet k již zdánlivě uhašeným ložiskům, která se opětovně rozhořívala. Na plochu požářiště o výměře 30x50m bylo vystříkáno 30 000 l vody. Zásah skončil v 18:30.

JARO ZAVÍTALO I K NÁM
Jak již všichni víte, jaro je tu! A dává nám to patřičně najevo. Sluníčko svítí a zahřívá nás svými paprsky, ptáčci zpívají a všude se také mimo jiné uklízí. Ani my jsme nezaháleli a v neděli 12. dubna jsme se pustili do úklidu naší zbrojnice.
Nejdříve jsme řádně umyli a vyleštili automobili a motorovou stříkačku PS 12, poté vymetli zbrojnici a na závěr jsme poklidili na našem dvoře. ... Foto

    POŽÁR V MOSTECH
V sobotu 4. dubna byl v 17:10 sirénou vyhlášen požární poplach. Dle hlášení z Krajského operačního střediska se jednalo o požár lesního porostu poblíž obce Mosty. Jako první vyjela k zásahu Tatra CAS 30 s trojčlenou posádkou a v zápětí zásahový vůz Škoda CAS 20 se sedmičlenou posádkou. Do místa zásahu nás navedli místní obyvatelé a členové SDH Mosty, kteří již byli na místě. Jednalo se porost v lesní školce o rozloze cca 100 m x 30 m. Také přijela jednotka HZS Jindřichův Hradec s Tatrou 815, která nám doplňovala vodu. Prováděli jsme dohašování ložisek a zabránili tak rozšíření ohně na další porosty. Přijela policie a vyšetřovatel HZS Jindřichův Hradec, kteří zjišťovali totožnost majitele a případnou vzniklou škodu. Celý zásah skončil v 18:30.

PŘIDALI JSME FOTO Z NAŠEHO PLESU..
Na žádost jsme do stránek přidali více fotek z našeho plesu SDH. ... Foto

    AKCE NOHEJBAL
V sobotu 21. března jsme zorganizovali turnaj v nohejbalu "Hasiči Cup". Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmu. Ve vítězném pořadí:

  1. ATC Zvůle - Honza Smejkal, Radek Nejezchleb, Eda Krumlík, Marek Rozehnal
  2. Dačice - Standa Plocek, Michal Samek, Jarda Kusák
  3. Hasiči 2 - Jirka Dvořák, Michal Dvořák, Ondra Mrkva
  4. Hasiči 1 - Olda Sýkora, Míra Dvořák, Zdeněk Grausam
  5. Berani - Olda Beran, Jirka Hybner,... (hráč z jiného družstva)
  6. Hasiči 3 - Jirka Miláček, Pavel Rokyta, Pavel Pilecký
  7. Kominíci - Petr Mikš, Karel Loukota, Franta Balek
Foto

    HOŘÍ
V pátek 20. března byl ve 14.50 vyhlášen požární poplach. Zásah se týkal doutnající střechy rekreační chaty č. 30 u Ratmírovského rybníku. Vyjeli jsme oběma zásahovými vozidly - Tatra 148 a Škoda 706. Na místě zasahovala také jednotka HZS Jindřichův Hradec se zásahovým vozidlem Scania. Dorazila jednotka policie a vyšetřovatelé. Celý zásah spočíval ve vyříznutí dřevěného obložení stropu v okolí kouřovodu a následného odstranění doutnající izolace. Zásah skončil v 16.30.

    PLES SDH KUNŽAK
14.3.09 jsme zorganizovali tradiční ples SDH Kunžak. K tanci a poslechu zahrála a zazpívala kapela Kalíšci a večerní program nám zpestřily břišní tanečnice. Také nemůžeme opomenout bohatou tombolu a skvělé občerstvení. Každý si přišel na své. ... Foto

    AKCE NOHEJBAL
V sobotu 28.2.09 se někteří z nás zúčastnili turnaje v nohejbalu "Zvůle Cup", který pořádal pan Jan Smejkal. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů - ve vítězném pořadí: ATC Zvůle, hasiči - senioři, Dačice, hasiči, staří páni, hasiči - junioři. ... Foto

    MASOPUST V NAŠÍ OBCI
21.2.09 jsme v naší obci uspořádali Masopust. Maškary vycházely v průvodu od hasičské zbrojnice přes náměstí do Nové ulice a poté se vracely ulicemi Dačická a Hradecká zpět na náměstí.
Přehlídka masek byla pestrá. Bylo zde například sedm trpaslíku se Sněhurkou, cikánky, lehké děvy se svými zaměstnavateli, jeptišky, důchodci, hasiči, čarodejnice, berušky, moucha, vodník a spousta dalších..
V chladném počasí nesmělo chybět i občerstvení, jakými byly zabíjačkové hody, ale také koblihy a koláčky. ... Foto

    HOŘÍ
5.2.09 v brzkých ranních hodinách vyjela zásahová jednotka SDH Kunžak k požáru stodoly p. Jiřího Kosa. Poplach se rozezněl ve 2:23. U požáru zasahovala obě auta - Tatra 148 a Škoda 706 CAS 25.
Na místě bylo zřejmé, že střechu a celý vnitřek pohlcují plameny. Krytinu a strop oheň zcela zničil. Uvnitř shořel traktor, truhlářské stroje a uskladněné výrobky.
Za chvíli dorazili i 2 jednotky HZS Jindřichův Hradec - Tatra 815, Scania, jednotka SDH Strmilov s Tatrou 148 a policie s vyšetřovateli. Hasiči hasili oheň do 4. hodin. Poté odjela jednotka HSZ JH s autem Scania. Ostatní jednotky zůstali na místě a dohašovali ložiska a hlídali vedlejší objekt.
Zásah skončil v 9. hodin.
Požár pravděpodobně vzniknul od kouřovodu pod střechou.

VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA
23.1. jsme měli Výroční valnou schůzi. Starosta hasičů, Martin Waszniowski, všechny přivítal a koordinoval průběh. Velitel, Jirka Dvořák, zhodnotil celoroční činnost - výjezdy, úspěšnost na závodech v požárním sportu a činnost členů pro sbor. Pokladník, Zdeněk Zámečník, shrnul finance za celý rok. Závěrené slovo měl starosta obce pan Jaroslav Čapek. Poté následovala diskuze členů.

NOVÍ ČLENOVÉ A ČLENKY
Od nového roku se náš sbor rozrostl o devět členů. Tyto mladé kluky již znáte, ale teprve nyní (od roku 2009) jsou oficiálními členy SDH Kunžak. Dále svou přihlášku k nám podepsaly i nové členky - hasičky. ... Členové

   |    Poslední aktualizace:    |   Podpora IE    |    © 2006    |   Webmaster © Verča + členové SDH    |   Design © Sambo    |